איסלנד טיול עצמאי

אפריל 24, 2020
בלוג איסלנד

אם אתם נמשכים אל היופי הטבעי, התרבות הייחודית או הריגוש בהרפתקה יש לנו את החופשה המתאימה לכם בדיוק…טיולים מאורגנים לנוסע העצמאי. איסלנד בהרבה בחינות נחשבת למדינה אידאלית לטייל בה באופן עצמאי ולא פלא שרבים מהמטיילים בוחרים לטייל בה כך.

טיול עצמאי באיסלנד עם ג'יפ

כמה מילים על חבילות טיול למטייל העצמאי

חבילות הטיול שלנו כוללות את כל שירותי הקרקע הנדרשים לטיול ואת המעטפת שאנחנו מספקים בזמן הטיול. שירותי הקרקע כוללים את הרכב לכל ימי הטיול ואת הזמנת כל המלונות בהתאם למסלול שיבנה עבורכם. בנוסף נזמין עבורכם כל פעילות שתרצו להוסיף על החבילה הבסיסית כגון שייט לווייתנים, אופנועי שלג וכו..(מפורט בהמשך בנוגע לפעילויות אלה). בנוסף לשירותי הקרקע תיהנו ממעטפת שירותים שתתן לכם ערף מוסף גבוה מאוד לטיול. המעטפת כוללת בראש ובראשונה תכנית טיול מפורטת (בעברית) בהתאם למסלול שיבנה לכם. תכנית הטיול תכלול הכוונה לכל נקודה ונקודה ומידע חשוב נוסף כדי להצליח ליישם את תכנון הטיול באופן מושלם. אתם תקבלו יחד עם הרכב GPS ויעמוד לרשותכם באיסלנד קו חירום 24/7 לכל בעיה שלא תצוץ.

היתרונות בטיול עצמאי באיסלנד

אתם קובעים מתי להתחיל ומתי לסיים

בניגוד לטיולים מאורגנים, בחבילות טיול מטייל העצמאי אתם תקבעו מתי תגיעו ותתחילו את הטיול ומתי בדיוק תסיימו. חבילות הטיול “תיתפר” בהתאם לטיסות שהזמנתם ולא הפוך.

“תפירת” מסלול מותאמת אישית – אתם קובעים היכן תטיילו

יחד אתכם נבנה מסלול ותכנית טיול שתתאים בדיוק, אבל ממש בדיוק עבורכם. בין אם מדובר במטייל יחיד, זוג או משפחה, אנחנו נרכיב לכם את המסלול האולטימטיבי, בדיוק לפי הצרכים שלכם ובהתחשב בכל בקשה שתעלה בנוגע למסלול. המלונות בטיול יוזמנו בהתאם למסלול. למרות הכנת המסלול מראש, בימי הטיול עצמו תוכלו תמיד להחליט כמה זמן תטיילו בכל מקום, לוותר על מקומות או להוסיף “בזמן אמת” – הדבר היחידי ביום טיול שתצטרכו להקפיד עליו, זה להגיע בסוף היום למלון שהוזמן עבורכם:)

אתם קובעים לאיזה פעילויות להצטרף

איסלנד מציעה מבחר עצום של פעילויות, רובן הגדול מתאים לכולם! מומלץ מאוד להזמין את הפעילויות מראש מאחר והביקוש גבוה ואת הפעילות יש להזמין ליום ושעה מסוימת, בהתאם למסלול שלכם כך שהסיכוי שבזמן שאתם באיסלנד יהיה מקום לפעילות הנחשקת ביום ובשעה הרלוונטיים הוא לא גדול. כדי לקבל מושג טוב יותר על אופי הפעילויות, ריכזנו מטה את הפופולריות ביותר.

שייט לווייתנים: עוד אחת מהפעילויות הסופר פופולריות באיסלנד. תוכלו לצאת לשייט מהוסאוויק, מאקוריירי וגם מהבירה רייקיאוויק. סיכויי הצפייה גבוהים מאוד ועלים על 90%. השייט מתאים לחלוטים לכל המשפחה וייקח לרוב 3 שעות סה”כ. ניתן לשלב בחלק מהשיוטים גם צפייה בפאפינס (הציפור המפורסמת של איסלנד).

אופנועי שלג: לאנשי האדרנלין אך לא רק. את טיולי אופנועי השלג באיסלנד מבצעים על קרחונים ולכן הם זמינים כל השנה! תוכלו לבחור ממגוון לא קטן של טיולים, חלקם קצרים וחלקם ארוכים יותר ואחרים מציעים שילוב של פעילויות ואטרקציות נוספות (למשל מערת קרח) במהלך טיול האופנועים. כל הציוד הנדרש והדרכה יינתנו על ידי ספק הפעילות.

שייט בלגונה קרחונית: השייט מתבצע בשתי לגונות הקרובות מאוד אחת לשנייה. השייט בלגונה הגדולה והמפורסמת יותר (Jokulsarlon) יכול להתבצע ברכב אמפיבי (מזכיר מיניבוס שנכנס למי) או בסירת זודיאק קטנה. בלגונה הקטנה יותר (Fjallsárlón) והמעט “סודית” יותר תוכלו להצטרף לשייט בזודיאק בלבד. השיוטים ייקחו אתכם קרוב לשברי הקרונית היפיפים שבלגונה. חוויה מומלצת לכל המשפחה. הלגונות ממוקמות שתיהן בדרום איסלנד מעט מזרחית לפארק סקאפטאפל המפורסם.

הליכה על קרחון: אתם חייבים לעצכם לפחות פעם בחיים את החוויה הזו. איסלנד היא מדינה של קרחונים. יותר מ 30% משטחה מכוסה בענקים הקסומים האלה. טיול הליכה על קרחון מתאים לכל המשפחה ויש מגוון גדול של כאלה, חלקם גם משלב מלבד ההליכה על הקרחון גם טיפוס על קרחון, או טיולים למערות ומנהרות קרח. כל הציוד הנדרש לפעילות יינתן במקום על ידי הספק.

טיול לתוך קרחון (מנהרת קרח): אז חוץ מללכת על קרחון תוכלו לטייל ממש בתוכו דרך מנהרת קרח חצובה בידי אדם פנימה עמוק לתוך הקרחון. לקרחון עצמו ייקח אתכם רכב שלגמרי מזכיר רכב חלל, כך שכבר בתחילת הפעילות עוד לפני הכניסה למנהרה, הלב כבר יתחיל לפעום חזק יותר. הטיול לתוך המנהרה הוא אחד המפורסמים והפופולריים באיסלנד ומתאים מאוד לכל המשפחה. הטיול במנהרה מודרך ויש להזמין כרטיסים מראש.

טיול על סוסים איסלנדים: מתאים מאוד לכל המשפחה אך גם לרוכבים מתקדמים. היצע הוות הסוסים באיסלנד גדול מאוד וכך גם מגוון הטיולים אליהם תוכלו להצטרף. כמעט בכל אזור באיסלנד תמצאו חוות סוסים המציעים טיולי סוסים באזור החווה. הטיולים עוברים בדרכים ומקומות מקסימים שלא בטוח שתגיעו אליהם במסלול הטיול שלכם. הסוסים האיסלנדים מעט קטנים יותר מאלה שאנו רגילים לראות בארץ, אל חזקים מאוד ומאוד ממושמעים. מתוקים ויפיפים כבר אמרנו?!

הלגונה הכחולה: כנראה שזו האטרקציה הפופולרית ביותר באיסלנד ויש לכך סיבה טובה.. בעצם כמה:) הלגונה הכחולה ממוקמת 10 דקות נסיעה משדה התעופה של איסלנד. מדובר בבריכה מלאכותית ענקית שנבנתה בסמוך לתחנת כוח (לא תריחו שם בערה של דלק.. הכל עובד על מים וקיטור) ומכילה מיים גיאוטרמיים המורמים מהאדמה לבריכה, כמו עוד הרבה מאוד בריכות מים חמים באי. המראה של הלגונה העצומה לא ישאיר אתכם אדישים. כנסו למים, הזמינו לכם כוס יין ותתחילו להרגיש את איסלנד. מאוד מומלץ להתחיל את הטיול מיד לאחר הנחיתה, בלגונה.

הלגונה הסודית: עוד בריכה מדהימה רק שהפעם מדובר על בריכה טבעית, מה שיוסיף לכם הרבה לקסם של המקום הזה. הלגונה הסודית ממוקמת בישוב פלודיר באזור מעגל הזהב, לא רחוק מרייקיאוויק. כניסה ללגונה תעלה לכם שליש ממחיר הכניסה ללגונה הכחולה. גם כאן תקבלו לוקר משלכם וגם כאן תוכלו להתפנק עם כוס יין במים החמים.

מרחצאות מיוואטן: נקראים לעתים גם “הלגונה הכחולה של הצפון” ואכן מדובר באחות הצעירה של הכחולה אך גם זו ממשפחה ממש טובה! במיקום מדהים בסמוך לאגם מיוואטן המפורסם שבצפון איסלנד, זו בריכה מלאכותית גיאוטרמית ומומלץ מאוד לסיים את היום טיול במיוואטן, ברחצה בלגונה.

מסלולי הטיול

ניתן לחלק באופן גס את המסלולים באיסלנד לשלוש קבוצות עיקריות. המסלולים ההיקפים הקלאסיים שנבנים כולם על בסיס כביש הטבעת המקיף את כל האי (כביש 1). הקבוצה השנייה אלה מסלולים שמלבד חלק ניכר מכביש הטבעת הם גם “נכנסים” פנימה לתוך מרכז איסלנד לאזור שנקראה ה Highlands. הקבוצה השלישית הם מסלולים שכוללים את דרום ומערב איסלנד בלבד ולא מקיפים את כל האי.

כל חבילות הטיול שלנו מבלי יוצא מן הכלל, כוללות מסלול שתוכנן במקצועית על ידי צוות מקומי, מקומות לינה והשכרת רכב והכל בתקציב הגיוני. חבילת הטיולים בנהיגה עצמית כוללת את כל סידורי הקרקע. מרגע הנחיתה בשדה התעופה באיסלנד ועד הטיסה בחזרה הביתה.

המסלולים ההיקפיים הקלאסיים

חלק גדול מאוד של המטיילים העצמאיים בוחר בקבוצה זו של מסלולים. המסלולים המקיפים את האי כוללים כמעט את כל האטרקציות המרכזיות והוא מאוד נוח לביצוע מאחר ורובו ככולו הוא על בסיס כביש הטבעת שמתוחזק ברמה גבוהה מאוד ומאוד נוח לנסיעה. ניתן להוסיף לטיולים אלה את הפיורדים המערביים, חצי האי סנייפלסנס במערב ואת איי ווסטמן בדרום. את המסלולים ההיקפיים הקלאסיים ניתן לבצע כל השנה.

חבילות טיול לעצמאיים בקבוצת מסלולים זו

איסלנד הקלאסית – מסלול טיול 9 ימים: מסלול הקיפי בעובר במדויק על כביש הטבעת ולא נוטש אותו לכל אורך הטיול. מסלול מאוד פופולארי בקרב מטיילים עם זמן מוגבל, הנסיעות היומיות לא ארוכות מדי כך שגם מתאים מאוד למשפחות.
כנסו לכאן להזמנת חבילת טיול זו »

הצבעים של איסלנד – מסלול טיול 11 ימים: זהו המסלול ההיקפי הפופולארי ביותר בקרב המטיילים שלנו. מלבד כל כביש הטבעת אתם תטיילו גם בחצי האי סנייפלסנס, אזור קסום ומאוד ייחודי לאיסלנד. זהו מסלול שמתאים מאוד למטיילים שלא מתאים להם מסלול ארוך מזה עם נסיעות לא ארוכות במיוחד כל יום ועדיין להגיע כמעט לכל נקודה באי!
כנסו לכאן להזמנת חבילת טיול זו »

המסלולים שכוללים את מרכז איסלנד (רכבי 4×4)

מסלולי טיול אלה זמינים בקיץ בלבד, כאשר הדרכים למרכז איסלנד פתוחות למעבר רכבים. הכניסה למרכז איסלנד מותרת ואפשרית לרכבי 4×4 בלבד ולחלק מהמסלולים בהם נדרשת חציית נחלים, מומלץ שיהיה זה רכב 4×4 גבוה מספיק. השמורות והמראות שתחשפו להם במרכז איסלנד הם מדהימים ומאוד ייחודים לאיסלנד. לא נדרש ניסיון מיוחד בנהיגת שטח וגם באזור זה צירי התנועה מסומנים ונוחים לנסיעה.

חבילות טיול לעצמאיים בקבוצת מסלולים זו

רמות הרריות ומישורים ירוקים -מסלול טיול 10 ימים: מסלול טיול מדהים למטיילים עם זמן מוגבל באיסלנד שעדיין רוצים לטעום מהמיטב שיש למדינה המדהימה הזו להציע. המסלול כולל את רובו של כביש הטבעת אך בחלקו המערבי הוא בוחר בדרך קיולור שחוצה את איסלנד מצפון לדרום דרך ה Highlands. כמו לכל המסלולים שכוללים את מרכז איסלנד גם למסלול זה נדרש רכב 4×4 אך לא מעבר לכך שכן אין חציית נחלים כאן.
כנסו לכאן להזמנת חבילת טיול זו »

טיול ג’יפים אולטימטיבי באיסלנד -מסלול טיול 13 ימים: כשמו כן הוא, זהו ללא ספק מסלול טיול ג’יפים אולטימטיבי וכנראה גם הטיול האולטימטיבי באיסלנד. לא ארוך מדי ולא קצר מדי, במסלול זה תחוו את המיטב של מרכז איסלנד ותבקרו בשמורות המפורסמות שלו, לנמדנלאוגר, אסקיה ובמכתשי לאקי, לא תוותרו על דרך קיולור האגדית וכמבן תעברו גם בכל הנקודות השוות על כביש הטבעת. לטיול זה נדרש רכב 4×4 גבוה כגון טויוטה לנד קרוזר אך שוב גם כאן אין צורך בניסיון קודם הנהיגת שטח.
כנסו לכאן להזמנת חבילת טיול זו »

המסלולים שכוללים את דרום מערב איסלנד

זהו חלק מאוד אטרקטיבי באיסלנד והרבה מאוד מהאטרקציות ממוקמות בדרום האי ובמערב. סוג מסלולים זה מתאים למאוד למטיילים בחורף, מטיילים עם זמן מוגבל או מטיילים עם תינוקות. לא תצטרכו לעבור מלון כל יום, הנסיעות היומיות תהיינה קצרות ועדיין תיהנו מהמיטב של איסלנד.

חבילות טיול לעצמאיים בקבוצת מסלולים זו

דרום ומערב איסלנד – מסלול טיול 7 ימים: מסלול יפיפה וממצה בדרום מערב האי הכולל את חצי האי סנייפלסנס ואת האטרקציות של הדרום. מתאים מאוד לטיול חורף באיסלנד לאלה שרוצים לצוד את הזוהר הצפוני.
כנסו לכאן להזמנת חבילת טיול זו »

למבחר נוסף של מסלולי טיולים מרתקים בנהיגה עצמית כנסו לכאן: הטיולים של Another Iceland

המלונות בחבילות לעצמאיים

כאמור המלונות לכל הטיול כלולים בחבילות הטיולים והם מתחלקים לשלוש רמות. באדג’ט, סטנדרט וקומפורט. כאשר באדג’ט היא הנמוכה ביותר וקומפורט הגבוהה ביותר. מחיר החבילה נקבע בהתאם לרמת המלונות הכלולה וניתן לשלב במהלך בטיול בין מלונות מרמות שונות.

מלונות באדג’ט

כאמור הרמה הנמוכה ביותר שכוללת חדרים עם שירותים ומקלחות משותפים. יחד עם זאת כמו כל המלונות באיסלנד, גם מלונות תחת רמה זו תמיד יהיו נקיים ועם צוותים אדיבים. לינה תחת קטגוריה זו תכלול תמיד גם ארוחות בוקר ואינטרנט חופשי. Guesthouse Sunna, Borgarnes Bed & Breakfast ו Hrifunes Guesthouse הם דוגמאות למלונות תחת קטגוריה זו.

מלונות סטנדרט

זוהי הרמה הפופולרית ביותר בקרב המטיילים שלנו. כל החדרים תחת רמה זו כוללים שירותים ומקלחת פרטיים בחדר, אינטרנט חופשי וארוחות בוקר. תחת רמה זו תוכלו למצוא את Reykjavik lights את Hotel Gullfoss ואת Húsavík Cape Hotel.

מלונות קומפורט

הרמה הגבוהה ביותר מבין השלוש. אלה המלונות הטובים ביותר בכל אזור, הרבה פעמים מדובר במלונות במיקומים קסומים, חלקם עם אזורי ספא וג’קוזי, רמת שירות גבוהה מאוד ומסעדות שף לסיים בהן יום מוצלח. מלון Grand Hotel ברייקיאוויק, Laxa ו Fosshotel Husavik הם דוגמא למלונות תחת קטגוריה זו.

שאלות שמטיילים נוהגים לשאול בנוגע לטיולים לעצמאים באיסלנד

למי מתאים טיול עצמאי באיסלנד?

לכולם! כל עוד אחד בחבורה עם רישיון נהיגה בתוקף, הטיולים העצמאים מתאימים לכולם. ההתמצאות באיסלנד קלה מאוד, השילוט ברור ובאנגלית וכל הכבישים והדרכים מסומנים היטב. המקומיים תמיד שמחים לעזור או לייעץ ורמת הכבישים מצוינת בדגש על כביש 1 המקיף את האי.

אני אטייל לבד לחלוטין?

בהחלט כן. טיול לעצמאי או עצמאי לגמרי ללא מדריך או מטיילים נוספים שיטיילו אתכם. איסוף הרכב יתבצע בשדה התעופה ומשם תצאו באופן עצמאי להרפתקת חייכם.

האם יהיה קל להסתדר מבחינת הניווט וההגעה לנקודות?

קל מאוד. גם במסלולים ההיקפיים על בסיס כביש הטבעת וגם במסלולים הכוללים את השמורות במרכז איסלנד. תכנית הטיול כוללת הכוונה מדוקדקת וברורה לכל הנקודות בטיול ותציידו ב GPS. גם Wazeו Google Map עובדים היטב באיסלנד.

האם המסלול יותאם אלי באופן אישי?

נכון מאוד. יחד נתאים את המסלול כך שיתאים כמו כפפה לך ולכל המטיילים בחבורה. עם ניסיון של 15 שנים בתכנון ובניית מסלולים ותכניות טיול לאיסלנד, תהיו בטוחים שהמסלול שייתר לכם יהיה לא פחות ממושלם!

האם קיימת בעיה של תחנות דלק באיסלנד?

לא. ישנם אזורים מסוימים ומועטים, בעיקר במרכז איסלנד, בהם כן היצע התחנות קטן מאוד, אך אלה יצוינו בתכנית הטיול שלכם ובתכנון נכון לא תעלה שום בעיה בנושא תחנות הדלק.

כמה זמן מראש כדאי להזמין את הטיול?

באיסלנד הביקוש למלונות גובר על ההיצע בקיץ. לכן לטיולים בעונה זו אנו ממליצים להקדים ולהזמין את הטיול לפחות חצי שנה מראש ואם ניתן קודם, אפילו טוב יותר.

איך אדע איזה מסלול טיול מתאים לי?

זה תלוי בהרבה פרמטרים. זמן הטיול המוקצה לטיול, עונה, הרכב המטיילים ודרישותיהם. צרו איתנו קשר ויחד נבנה את המסלול המושלם עבורכם!

אתם תזמינו גם את הפעילויות הנוספות?

בהחלט כן וגם נשלב אותן בתכנית הטיול שלכם.

לטייל באיסלנד עם המומחים!

איסלנד היא מדינה מיוחדת ואנחנו באתר איסלנד מכירים אותה היטב. המשרדים שלנו נמצאים באיסלנד ויש לנו היכרות אינטימית עם השטח ואופי הטיול הנדרש. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע מרתק באיסלנד – ארץ הקרח והאש.