המפלים הקסומים של איסלנד

אפריל 23, 2020
בלוג איסלנד

יש באיסלנד למעלה מ 10,000 מפלים! זו לא משימה פשוטה להחליט מי המיוחדים והיפים ביותר ואין ספק שלכל אחד שביקר ברובם תהיה רשימה שונה משלו. אלה המפלים באיסלנד שאנחנו הכי אוהבים! יתכן שיש אחרים שתחשיבו ליפים או מיוחדים יותר, אבל אנחנו מבטיחים לכם שביקור בכל אחד מאלה מטה, לא ישאיר אף אחד מכם אדיש. כל אחד מהם יחודי ומרשים בדרכו, ממוקמים במקומות יפיפים והמראות בכל עונה בשנה פשוט קסומים..

המפלים של מערב איסלנד

מפל גלימור

מפל Glymur

מפל גלימור ממוקם בפיורד הלוויתנים ונחשב עד שנת 2011 לגבוה ביותר באיסלנד, האמת היא שהוא שני אחרי מפל מורסרפוס. עדיין 198 המטרים של גלימור ישאירו אתכם המומים. זהו מפל מרהיב ועצמתי רק שעה נסיעה מרייקיאוויק. ניתן להגיע לשתי גדותיו של המפל, המערבית והמזרחית. הדרך לגדה המערבית נוחה הרבה יותר אך התצפית למפל טובה פחות. מסלול ההליכה לגדה המזרחית קשה יותר אך זוהי נקודת התצפית המושלמת למפל.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/tb6TUzfPAKCJkZaPA

מפלי רהונפוסאר

רהונפוסאר

מפלי הלבה רהונפוסאר

מפלי רהונפוסאר ממוקמים במערב איסלנד, קרוב מאד לרייקהולט. אלה מפלים יפיפים הנשפכים על סלעי בזלת שחורים, מה שהופך את צבע המים להרבה יותר כחול מכל מפל אחר. ההגעה למפלים היא דרך שביל מסומן ונוח מאוד. המפלים נשפכים לנהר Hvítá.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/QNxT1fYoXMZMkV4J9

מפל טרולפוס

אחד מהמפלים הפחות מוכרים בהשוואה לאחרים מהרשימה שהעלינו לכאן. פרוש השם של המפל הוא “מפל הטרולים”, יש המזהים טרול בצורתו של המפל. בקיץ דגי סלומון מקפצים במימי הבריכה שבתחתית המפל ומאוד מומלץ לטייל עד המפל עצמו במסלול נוח ומסומן. גם המפל וגם הקניון המרהיב תחתיו בהחלט שווים את זה.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/pGAaYaXQGBPeVygq6

מפל קירקיופל

קירקיופל

מפל קירקיופל וההר מאחוריו

ממוקם בחצי האי רייקאנס, ממש מאחורי הר קירקיופל, אחד ההרים המפורסמים באי. ובמידה והמפל יראה לכם מוכר זה בגלל שכנראה ראיתם אותו כבר במשחקי הכס. הוא צולם בסדרה מספר פעמים. זהו לא המפל הכי יפה ולא הכי גבוה וגם לא הכי עצמתי באיסלנד, אבל יחד עם ההר המיוחד שבגבו תחליטו אתם אם היה שווה להכניס אותו לרשימה:)
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/eqrDf4WHmJzGAJfy9

מפל דינאנדי

המלך של הפיורדים המערביים

ללא ספק המרשים ביותר בפיורדים המערביים, זהו מפל המורכב ממספר מפלים סימטריים שיוצרים מראה מקסים. שבעה מפלים שלכל אחד יש שם משלו (תוכלו לצעוד מאחורי המפל השלישי) מזכירים מאוד עוגת חתונה עם קומות. ניתן צעוד במסלול מסודר עד לפסגת המפל וליהנות מנוף עוצר נשימה.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/4W5paYSieTSoRGBE7

המפלים של צפון איסלנד

מפלי קולופוסאר

חבויים בקניון סודי ויפה לא פחות, אלה מפלי קולופוסאר היפיפים הממוקמים ממש מתחת לחוות Kolugil שנמצאת לצד נהר ה Víðidalsá. המסלול הרגלי לאורך הקניון ועד למפל הוא מרהיב והמעבר מהשקט של הנחל הזורם בקניון לגעש המפלים מפעים.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/U6QuEraryFeAFriF7

מפל גודפוס

מפל האלים

מפל גודפוס (מפל האלים) הוא מהמפורסמים והמרשימים במפלי איסלנד. ממקום 30 דקות נסיעה מזרחית לאקוריירי בירת צפון איסלנד. זהו מפל עצום שצורתו פרסה ענקית עם מספר מפלים הנופלים אליה. תוכלו להגיע עם הרכב ממש בסמוך למפל. את שמו דרך אגב קיבל כי האגדה מספרת שפסלי האלילים נזרקו למפל זה בזמן שאיסלנד קיבלה עליה את הנצרות.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/HPUVDz2kcpqmfoqT7

מפל דטיפוס

דטיפוס

מהמפורסמים באיסלנד והחזק ביותר בכל אירופה. רוחבו יותר מ 100 מטרים וגובה הנפילה כמעט 45 מטרים, אי אפשר להישאר אדישים לפלא הזה. המפל ממוקם בפארק הלאומי וואטניוקול ומקבל את מימיו מהנהר Jökulsá á Fjöllum. הגישה למפל יכולה להתבצע דרך כביש 864 או 862, עם שניהם ניתן להגיע למפל עם רכב רגיל שאינו 4×4.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/Mno87rXCdkqQShnC7

המפלים של מזרח איסלנד

מפל גליופורסארפוס

עוד מפל מרשים ועצמתי, מהפחות מוכרים באי אבל בהחלט שווה! גובה נפילת המים של המפל הוא 45 מטרים ומסלול ההליכה אליו קל ויפיפה. אחד הייחודים של המפל הוא קרבתו לאוקיינוס ונראה שממש כמעט נשפך אליו ישירות. עם עדשה טובה תתפסו גם את המפל וגם את האוקיינוס.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/kngxtm6ckbJuWAtV7

מפל הנגיפוס

הנגיפוס – המפל התלוי

אחד המפלים היפים באיסלנד ששמו “המפל התלוי” מתאר נאמנה את מראו של המפל. דפנות הבזלת השחורות העוטפות את המפל יחד עם נפילת מים בגובה של 118 מטרים, הופכים אותו ליפה ומרשים במיוחד. זהו המפל השלישי בגובהו באיסלנד. להגיע למפל תצטרכו לצעוד 3 קילומטרים שרובם בעלייה, מתאים יותר למטיבי לכת.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/sVqgNJjBe1PcTVJG7

המפלים של דרום איסלנד

מפל סווארטיפוס

מפל המשושים בפארק סקאפטאפל

מפל יפיפה עטוף דפנות משושים שנראים כאילו סותתו ביד אדם. המפל ממוקם בפארק סקאפטאפל המפורסם וטיול רגלי לא ארוך בשביל מסומן ומאוד נוח ייקח אתכם עד למפל. בדרך תעברו בלא פחות משלושה מפלים נוספים כך שהקילומטר וחצי למפל לא ישעממו לכם בכלל.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/FzoSfHNRhkAhZ4Nk8

מפל סליאלנדספוס

סליאלנדספוס – 60 מטרים של יופי טהור

מהמפורסמים של מפלי דרום איסלנד, ממוקם ממש בסמוך לכביש הטבעת, כביש 1. זהו מפל יפיפה שגם מהווה את נקודת הסיום של הטרק הפופולארי ביותר באיסלנד, טרק לנדמנלאוגר – ת’ורסמורק. ההליכה למפל קצרה ונוחה מאוד ויש שביל במעלה המפל שייקח אתכם ממש לגב המפל, המראה משם משובב. גובהו של מפל זה 60 מטרים.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/z42nHhmNRZfiJKhg7

מפל סקוגפוס

סקוגפוס

כנראה המפורסם ביותר בין מפלי דרום האי, זהו מפל מרהיב עם גובה נפילה של 60 מטרים, ממוקם בסמוך לכביש הטבעת. מלבד המראה המרשים למרגלות המפל, תוכלו גם לטפס בשביל מדרגות מסודר על לקצה של פסגת המפל וליהנות לאורך כל הדרך מנופים קסומים של המפל. שביל המדרגות הוא גם נקודת ההתחלה של הטרק המפורסם Fimmvörðuháls.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/ibaimEANf3LkVaah9

מפל גולפוס

גולפוס – מדהים גם בחורף

המפורסם והפופולארי ביותר בקרב המטיילים. זהו אחד מפלאי מעגל הזהב של איסלנד וללא ספק אחד המפלים היפים באיסלנד אם לא היפה מבניהם. מסלול הליכה נוח ייקח אתכם עד לנקודת תצפית מדהימה על המפל. מפל גולפוס הוא חלק ממעגל הזהב הכולל גם את פארק הגייזרים המפורסם הנמצא ממש בסמוך למפל ואת פארק ת’ינגווטליר ממערב.
מיקום על המפה: https://goo.gl/maps/zNxWehDYtjAJU3iVA