איסלנד - ראשי

איסלנד לעצמאיים
אם חשבתם לאחרונה על טיול לאיסלנד, באתר זה ננסה לתת לכם מידע וגם כמה נקודות למחשבה שקרוב לוודאי יעשירו עבורכם את חווית הטיול. אם גם אתם רוצים להיכנס לאווירה המיוחדת של המקום הזה, תמשיכו לקרוא ותגלו את הדרכים הטובות ביותר לטייל באיסלנד בראש שקט. איסלנד היא מקום מיוחד במינו ובין דפי האתר הזה תגלו כמה מהסיבות שמביאות תיירים מכל העולם לבקר במקום המיוחד הזה. איסלנד, מה יש שם בכלל?

הסודות של איסלנד מתגלים

המדינה היחידה באירופה כי ניתן לומר עליה כי היא אפופת מסתורין זו היא איסלנד. איסלנד נמצאת בקצה הצפוני של יבשת אירופה. אי לא גדול במיוחד המבודד בתוך המים הקרים של האוקיינוס האטלנטי. הבירה והעיר הגדולה ביותר באיסלנד היא רייקיאוויק. איסלנד בעלת היסטוריה עצמית ומסורת רבת שנים, איסלנד יושבה לראשונה על ידי מהגרים ויקינגים מסקנדינביה שהגיעו לאי על גבי ספינות סביב שנת 900 לספירה. אחד מהסממנים הבולטים לעובדה זו היא השפה האיסלנדית, שהיא שפה גרמאנית, נטועה בניבים נורווגיים. איסלנד נחשבת על ידי רבים כארץ ספר בשל מיקומה מעט דרומית לחוג הארקטי. לא הרבה אנשים יודעים בכמה יופי טבעי עוצר נשימה המקום הזה מבורך, אך בשנים האחרונות הדבר מתחיל להשתנות.

נופים וטבע 
הלגונה הכחולה
איסלנד עשירה באוצרות טבע ונופים שנותרו בתוליים. כל חובב טבע יעמוד המום מול המסה והעוצמתיות של הארץ הזו השופעת תופעות טבע רבות ויחודיות. קרחונים והרי געש הם סימן ההכר של מדינה זו, שזכתה לכינוי ארץ האש והקרח. באיסלנד יש תופעות גיאולוגיות רבות מיוחדות במינן כמו גייזרים מתפרצים, בריכות בוץ מבעבע וקיטור היוצא מבטן האדמה, כל זאת אודות לעובדת המצאות האי על הרכס המרכז אטלנטי בנקודת המפגש של שני לוחות טקטוניים המתרחקים זה מזה בקצב של 19 מ"מ בשנה. המתיחה הזו של קרום כדור הארץ היא הסיבה לפעילות הגעשית המוגברת באי.  לחלקינו זכור שמו המסובך של הר הגעש אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajökull) שהתפרסם בשנת 2010 לאחר שענן האפר הענק שיצא מלועו גרם לשיבושים בנמלי התעופה של אירופה.

מאפיינים ייחודיים

במקומות אחרים אפשר לראות באיסלנד צמחיה מעטה והרבה אתרים גיאותרמיים כמו אלה הנמצאים בפארק הגייזרים. מיקומה הטופוגרפי המיוחד של איסלנד על רכס של הרי געש ימיים גורם לכך שאיסלנד היא מדינה וולקנית בהתהוות. האנרגיה הגיאותרמית הרבה נרתמה לטובת האוכלוסייה המקומית ומספקת להם חשמל נקי וזול וכן מעיינות חמים וטבעיים להתרחץ בהם.

האיסלנדים ידועים כאחד העמים בעלי תוחלת החיים הארוכה ביותר בעולם. אין פלא, איכות החיים הגבוהה, השקט והשלווה אחראים לכך שהתושבים חיים בשלווה ושלום. הצטרפו אלינו עוד היום למסע מרתק לארץ בראשית זו.

מפל גולפוס

איסלנד - טיול לעולם אחר!