אטרקציות

אגם מיוואטן (Lake Mývatn)

א
אזור אגם מיוואטן הוכרז כאזור מוגן בשנת I974 ומאז האזור הפך לאחד מאתרי התיירות המרכזיים באיסלנד. אזור אגם מיוואטן והאתרים סביבו הם אטרקציות תיירות מבין המפורסמות באיסלנד. זהו אחד האזורים הפעילים ביותר מבחינה וולקנית ומבקרים שטיילו באזור מתארים אותו כדבר הכי קרוב לביקור בכוכב לכת אחר. באזור האגם יש בריכות בוץ מבעבע, מכתשים וולקניים מדומים, שדות לבה ואחד מאזורי הקינון הגדולים באירופה של מינים רבים ונדירים של עופות מים. סמוך לאגם מיוואטן נמצא "מפל האלים" (Goðafoss) אחד המפלים היפים באירופה. מרחצאות מיוואטן הם אתרי תיירות פופולרי הנמצא סמוך לאגם.
 
גייזר (Geysir)
גייזר
איסלנד היא ביתו של גייזר אחד הגייזרים החזקים בעולם שנתן את שמו לתופעה כולה. גייזר זה סילון מים רותחים המתפרץ השמיימה, מפל מים חם המתחיל מבטן האדמה ומסתיים בשמיים. זו תופעה שפשוט צריך לראות כדי להאמין. המראה הוא מהמם ואכן גייזר הוא אחד מהאטרקציות הידועות ביותר במדינה. ביקור בפארק הגייזרים הוא חלק ממסלול "מעגל הזהב" שאורכו הוא יום אחד. בעת ביקור במקום תחוו בצורה מוחשית את עוצמת כוחותיו של הטבע. הגייזר הפעיל ביותר בפארק הגייזרים נקרא Strokkur בתרגום לעברית "הילד". סטרוקור מתפרץ כל 5 דקות לגובה של עד 40 מטרים.

איי ווסטמן (The Westman Islands)

איי ווסטמן
איי ווסטמן הם גן עדן בסוף העולם. קבוצת איים קטנה לחופייה הדרומיים של איסלנד, המקום התפרסם כביתו של הלוויתן מסוג קטלן קייקו מהסרט "לחרר את וילי". קבוצת איי ווסטמן הם איים וולקנים שהאחרון שבהם סורטסיי עלה מעל פני הים בהתרפצות בחודש נובמבר 1963. זהו האי הצעיר ביותר בעולם. טיולים מאורנים לאי יוצאים כל יום.

הלגונה הכחולה (The blue lagoon)

הלגונה הכחולה
הלגונה הכחולה היא קרוב לוודאי אתר התיירות המצולם ביותר באיסלנד. הלגונה הכחולה היא בריכת מים חמים בצבע ירוק-כחול המפורסמת בעולם כאחד מאתרי הספא הטובים בעולם. למים יש תכונות המטיבות עם העור אודות למרבצי בוץ הסיליקה הלבן הנמצאים באופן טבעי באזור. הלגונה היא מעשה ידי אדם וטמפרטורת המים היא 40C, אנשים בעלי מחלות עור ופסוריאזיס מדווחים על הקלה לאחר רחצה במימי הלגונה. אם אתם מעדיפים לרחוץ בלגונה בחורף מוקפים בשלג, או בלילות הקיץ הארוכים והבהירים, ביקור הלגונה הכחולה זו בהחלט חוויה מיוחדת במינה. 
לאתר הלגונה הכחולה - לחצו כאן.


הר געש סנייפלסיוקול (Snaefellsjokull)
סנייפלסיוקול
במרחק שעתיים נסיעה מרייקיאוויק נמצא קרחון סנייפלסיוקול, ביום בהיר אפשר לראות אותו מתנשא בקו האופק של העיר ממרחק של 120 ק"מ. קרחון סנייפלסיוקול הוזכר בספרו של ז'ול ורן "מסע אל בטן האדמה" כפתח לתחילת המסע למרכז כדור הארץ. סנייפלסיוקול נמצא בקצהו של חצי האי סנייפלסנס (Snaefellsnes) מקום מיוחד בעל נוף קסום מנוקד מערות לבה, מפלי מים ומעיינות חמים. האי הוא ביתם של דייגים רבים החיים בעיירות דיג וחוות מקסימות הפזורות לאורך חופי החצי אי. טיול באזור יקח אתכם לאחד מחבל הארץ המדהימים ויוצאי דופן בעולם. לאתר פארק לאומי סנייפלסיוקול - לחצו כאן.
Comments